Kedves Pedagógusok! A Vodafone Magyarország Alapítvány E-skola – IKT eszközök a tanórán című képzés feladatait 2024. november 15-éig van lehetőségük leadni. Tanúsítványt 2024. november 25-éig tudunk kiállítani.
IKT eszközök a tanórán
Az E-skola egy összesen 30 órás, 3 tanulási egységből álló képzés. Az egységenként 10 x 45 perces tananyag egészen az alapoktól épül fel - választható módon -, alsós tanítóknak, felsős, valamint középiskolai tanároknak biztosítva képzést. Minden modul ellenőrző feladattal zárul, a kurzus pedig akkor tekinthető elvégzettnek, ha a résztvevő mindhárom modult sikeresen elvégezte, amiért egy tanúsítványt, valamint 30 kreditpont jár. A képzés nagy előnye, ami a mostani helyzetben fontos érték, hogy a szemléletformáláson túl olyan kézzel fogható, azonnal beépíthető eszközöket is ad a tanárok kezébe, amivel akár már másnap tudnak dolgozni.
Internetbiztonság képzés
A NetGuru egy 9-14 éves gyerekeknek szóló, az internetbizotnság témáját játékosan és interaktívan feldolgozó, 3 tanórás képzés, melyet iskolai felhasználásra terveztünk. A pedagógusok regisztráció után letölthetnek egy tanári kézikönyvet, mely lépésről lépésre vezeti végig őket a 3 tanórán, segítő kérdéseket és információkat nyújtva a téma közös feldolgozásához. A tananyag közös feldolgozása lehetővé teszik a diákok számára, hogy profibb és biztonságosabb módon lépjenek fel az interneten, és segít nekik felfedezni, fejleszteni és erősíteni saját tehetségüket. Megtudhatják belőle hogyan dolgoznak a hekkerek, és miért fontos az online adatvédelem? A tananyagot multimédiás formában Kovács Zsolti YouTuber felügyeli.
Hogyan légy tudatos az online térben?
Az ingyenes MédiaGuru program 3 interaktív leckét kínál 10-14 éves fiataloknak, melyek feltárják az álhírek és hoaxok félrevezető természetét és a tudatos számítógépes játszás szabályait: példákon keresztül, játékosan oktatnak és egyben beszélgetést kezdeményeznek a kihívásokról. A pedagógusok regisztráció után letölthetnek egy tanári kézikönyvet, mely lépésről lépésre vezeti végig őket a 3 tanórán, segítő kérdéseket és információkat nyújtva a téma közös feldolgozásához. A tananyag közös feldolgozása lehetővé teszik a diákok számára, hogy megértsék miért fontos eligazodni a digitális térben? Mire kell figyelni, ha híreket, információkat szerzünk az internetről? Mik a tudatos számítógépes játék szabályai? A fiataloknak Molnár Janka Sára (fizikus, tudománykommunikátor) és Tabár-Szabó Andrea (DoggyAndi) segít eligazodni ezekben a kérdésekben.
Ismerd meg, mit rejt magában a fenntarthatóság
A ZöldGuru a Guru-család legfiatalabb tagja. Egy 12-18 éves gyerekeknek szóló, az fenntarthatóság témáját játékosan és interaktívan feldolgozó, 4 tanórás képzés, melyet iskolai felhasználásra terveztük.
A pedagógusok regisztráció után letölthetnek egy tanári kézikönyvet, mely lépésről lépésre vezeti végig őket a 4 tanórán, gyakorlati javaslatokat, támogató kérdéseket, kiegészítő információkat nyújtva a téma közös feldolgozásához.
A képzés során bevezetjük a diákokat a fenntarthatóság alapjaiba, és bemutatjuk annak három pillérét, a környezeti, gazdasági és társadalmi fenntarthatóságot, hogy átfogó képet kapjanak a téma komplexitásáról. Így a diákok megértik a fenntarthatóság jelentését és jelentőségét, valamint ösztönözzük őket a tudatosabb gondolkodásra és cselekvésre a környezetvédelem és társadalmi felelősségvállalás terén. A tananyag a diákok mindennapi megéléseire épít, annak érdekében, hogy a fenntarthatóság ne egy távoli kérdéskör legyen számukra, hanem egy olyan dolog, amelyben megtalálják a saját szerepüket és hatásukat.
A fiataloknak „Tanulom Magam Attis”, vagyis Dóczi Attila online tartalomgyártó mesél a fenntarthatóságról. A program diákok számára regisztráció nélkül elérhető, teljesen ingyenes.
A szülők számára a Netszülő kurzusok segítséget nyújthatnak abban, hogy csökkentsék a generációk közötti digitális szakadékot és felkészüljenek azokra az esetleges problémákra, amelyek a gyerekeiket a mindennapos internethasználat során érhetik. A program keretein belül, korcsoportok alapján két kialakított tematika érhető el az érdeklődő szülők számára.
Csatlakozás a kurzusokhoz 3 lépésben:
Hozzon létre egy új felhasználói fiókot az
"Új fiók regisztrálása" gombra kattintva!
Kattintson a Belépés gombra, hogy beiratkozhasson a kurzusokra!
Nincs más hátra, mint hogy elvégezze a kiválasztott kurzusokat!
Kérdés esetén keressenek bennünket bizalommal az alábbi e-mail címen!